אור דוניו

15/02/1993
02/08/2023

נולד בחדרה, ישראל
נפטר בתל אביב, ישראל
נקבר בקיבוץ חצור, ישראל בקבר צבאי

 

בנם של יהודית ויוסי סטרק-שלמה

 

 

קורות חיים:

נולד ב 15.02.1993 בבית חולים הלל יפה, חדרה.
בגיל 5 הגיע לחצור.
גדל והתחנך מגיל חמש במסגרות החינוך של הקבוץ והתקבל באהבה על ידי חבריו לשכבה.
אור למד בבית ספר יסודי בקיבוץ “נען”, חטיבת ביניים בבי”ס ‘צפית’ ובכיתה ט’ עבר לבית ספר להנדסאים ליד אוניברסיטת תל-אביב בהרצליה, לכיתת מחוננים. הצטיין בלימודיו, אהב ספורט, ריצה למרחקים קצרים, ולאורך כל חייו העריץ והיה אוהד מושבע של ‘מכבי חיפה’ בכדורגל.
ב 2012 התגייס לצבא הלך לטירונות בחטיבת כפיר ולגיבוש עוקץ, לאחר סיום הגיבוש (שהצטיין בו) החליטו מפקדיו שהוא ועוד שני חיילים יעברו להיות מדריכים לנהיגה מבצעית, בסיום קורס הנהיגה המבצעית התעקש  אור לחזור ולהיות חייל קרבי, עם עוד שנים מחבריו הצליחו לחזור לחטיבת ‘כפירישר לקורס מ”כים.
עם סיום הקורס הצטרף  אור לחפ”ק סמג”ד ועסק בפעולות של מניעת טרור בשטחים. בשנת 2014  נחטפו שלושה נערים ונרצחו במערה  באיו”ש. הסמג”ד והחפ”ק שלו מצאו אותם שחוטים, מראות אלו לא עזבו את אור ונחרטו בתודעה שלו. לאחר המקרה בקש  אור לעבור מהחפ”ק ונהיה נהג מג”ד. למרות שסבל  מהלם קרב לא דיבר על כך ולא סיפר לאף אחד מכיוון שהתבייש.
לאחר שחרורו מצה”ל ב 2015 נסע להדריך בסָאמֶר סקוּל מטעם הקהילה היהדות הרפורמית בבוסטון.
לאחר שלושה חודשים בָסאמֶר סקוּל, נסע לטיול הגדול בדרום אמריקה וחרש את היבשת לאורכה ולרוחבה. חזר לאחר שנה לארץ מאושר ועם תוכניות לעתיד.
עם חזרתו מהטיול הגדול נרשם למכללה למנהל בראשל”צ ללימודי ראית חשבון, וסיים שלוש שנים בהצטיינות דיקן והתקבל לסטאג’ בחברת ארנסט יאנג.
 בכדי להיות מרוכז יותר בלימודים עשה מדיטציה ובזמן המדיטציה התחילו לעלות המראות שחווה בזמן מציאת הנערים השחוטים, ומאז החל לעבור מסע קשה של סיוטים וכאבים פיזיים שהשפיעו על כל מהלך חייו.
אור עבר להתגורר בתל-אביב ובפאב שעבד בו בלילות פגש את מרגו אהבת חייו. הם עברו להתגורר יחד עם תוכניות לעתיד משותף.
בחמש השנים האחרונות סבל אור בעקבות הלם הקרב ממחלות שונות בגוף ועבר מספר ניתוחים בסינוסים ללא הועיל.
אור לא ויתר ויצא למסע חובק עולם למצוא מזור לכאבים האיומים מהם כל כך סבל, אך לבסוף הכאבים הכריעו אותו.
יהיה זכרו של אור ברוך.
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן