דליה טוביאס

26/06/1963
21/12/2014

נולדה בבואנוס איירס – ארגנטיה 
נפטרה בקיבוץ חצור- ישראל 

 

בתם של ברטה וסמואל ורובל
אשתו של אנדי
אמה של נגה

 

קורות חיים:

דליה נולדה ביוני 1963 בבואנוס-איירס ארגנטינה, למשפחה יהודית שורשית. מגיל צעיר קיבלה חינוך יהודי וציוני הן בבית והן בבית-הספר היסודי “מדינת ישראל”, ואחר-כך בתיכון, כאשר במקביל לתיכון הממלכתי הלכה אחרי הצהריים לתיכון היהודי “חיים וייצמן”. אלו היו שנות החונטה הצבאית בארגנטינה. בעוד שאת התקופה בתיכון הממלכתי זכרה כסיוט, הלימודים והחוויה בתיכון היהודי עיצבו את חייה וקבעו את עתידה.
בגמר התיכון המשיכה ללמודי הוראה לכיתות יסוד הן במסלול הממלכתי, ובמקביל גם בסמינר למורים של התנועה הקונסרבטיבית. בסיום הלימודים החלה את עבודתה כמורה בבית-הספר “שלום עליכם” בבואנוס-איירס.
באותו בית-ספר פגשה את אנדי, ואחרי חברות של שנה החליטה לממש את חלומה ולעלות לארץ דרך מנהל הסטודנטים, וללמוד באוניברסיטת ת”א.
דליה סיימה תואר ראשון בספרות עברית ותנ”ך, והיתה העולה החדשה היחידה במסלול זה.
בשנת 1987 נישאו דליה ואנדי בקיבוץ חצור, ובשנת 1991 נולדה נגה, האור של חייה.
בשנת 1994 יצאה המשפחה לשליחות ב”רוסריו”. דליה חזרה ללמד בתיכון היהודי “חיים נחמן ביאליק” והצליחה מאוד.
כאשר חזרה המשפחה החלה ללמד בתיכון באשדוד, אבל השוני המנטאלי בין החינוך והכבוד למורה בארגנטינה לבין אווירת החינוך בארץ, גרם לדליה לנטוש את המקצוע.
דליה החלה לעבוד כספרנית בספריה המרכזית ברחובות, ובמקביל למדה במסלול הסבת אקדמאים במכללת דוד ילין בירושלים. במקצוע זה הצליחה לממש את אהבתה לספרות, את הידע הרב שרכשה ואת יכולתה להתחבר עם אנשים ממגזרים ומתרבויות שונות. למרות הקושי להגיע לעבודה ברחובות והצורך לנסוע בטרמפים ובמוניות שירות, היתה מאושרת מהמקצוע שבחרה , והיה לה סיפוק עצום בעבודה.
לדליה היו חברים רבים בקיבוץ ומחוצה לו. היא זכתה לאהוב ולהיות נאהבת וב- 51 שנותיה הצליחה להגשים את חלומה.
 
יהי זכרה ברוך!
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן