נעה רשף

05/05/1944
26/03/2016

נולדה בנהריה, ישראל
נפטרה בקיבוץ חצור, ישראל

 

בתם של סשה ומטי פיירמן
בת זוגו לחיים של דני סימון
אימם של קרן ואור

 

 

 

קורות חיים:

נעה נולדה ב- 5.5.1945 בבית חולים בנהרייה. בתם הבכורה של מטי וסשה.
אבא של נעה, סשה, רצה להנציח את את אביו ששמו היה נוח, ולכן החליטו לקרוא לה נעה.
כשנעה היתה בת שנה הוריה עברו לכפר חיטים שהיה בין קיבוץ לבין עיר מבחינת דרך חיים. שם נעה גדלה עד .1956  כשהיתה בת ,11 המשפחה עברה לקיבוץ חצור כי מטי רצתה לגור בקיבוץ והיו לה חברים מהגרעין הבולגרי.
בחצור נעה נכנסה למוסד החינוכי והשתלבה בקבוצת ״איילה״ וכמו תמיד  – היתה לצעירה שבקבוצה.
לאחר סיום הלימודים היא התגייסה לנח״ל, ואחרי הטירונות היתה בגרעין בקיבוץ מגן, שם היא עשתה את שירותה הצבאי. אחר-כך חזרה לקיבוץ והתחילה לעבוד כמטפלת ילדים.
לאחר פרק זמן בחצור היא החליטה לצאת ולגור בעיר והתמקמה בראשון לציון, שם היא ניהלה חנות של ״מטבחי דנאר״ והתמחתה והפכה להיות מעצבת מטבחים ואפילו היתה מעצבת פנים. לאחר כמה שנים היא פגשה את חיים, והם החליטו להינשא ולאחר כשלוש שנים, ב- 1979  נולדו להם תאומים –  קרן ואור.
כשקרן ואור היו בני שבע, נעה וחיים התגרשו ונעה החליטה לחזור לחצור עם שני ילדיה. בעיקר בגלל שחשבה והאמינה שזה המקום שבו ילדיה יגדלו ויתחנכו הצורה הטובה ביותר.
בקיבוץ נעה נכנסה לעבוד במטבח וכולם נהנו מהמאכלים הטעימים שיצאו תחת ידיה.
לאחר העבודה במטבח היא עברה לעבוד בקבוצת ״פשוש״-״בולבול״ ולאחר מכן עברה לעבוד בגן ״ניצנים״ עם רונית ותיקי גולן  (חברתה הטובה).
ב 1993 היא הקימה את ״בית הדר״ – מקום לתעסוקת יום לוותיקי הקיבוץ שלהם היתה מסורה והקדישה את אהבתה.
נעה עבדה שם עד שלושה חודשים שלפני פטירתה. בין היתר היתה מבשלת לכל הקיבוץ את הדגים לליל הסדר, שוזרת ומסדרת פרחים לחגי הקיבוץ, צורפת תכשיטים ומאפרת.
נעה הותירה אחריה 2 ילדים-   קרן ואור, 2 נכדות – יולי ויובלי, דני – בן זוגה לחיים,  ושני אחים  -אריה ופנינה, אשר כואבים את לכתה בטרם עת.
יהי זכרה ברוך!
 
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן